Mikrouzdrowisko

Previous slide
Next slide

Nasze mikrouzdrowisko zostało utworzone z wielu gatunków soli kopalnych i morskich. Ściany są zbudowane z brył soli himalajskiej, pakistańskiej i kłodawskiej. Podłogę stanowi kilkunastocentymetrowa warstwa grysu solnego z Morza Martwego.

Sól z Morza Martwego zawiera największą ilość domieszek pierwiastków na świecie. Podłoga jest podgrzewana, dzięki temu aerozol solny unosi się intensywnie i dociera bez problemu podczas oddychania do naszego organizmu. Podczas seansu dla dzieci, nasze maluchy mogą bawić się na podłodze, korzystając z grysu solnego jak z piasku w piaskownicy. Dzięki temu ilość wdychanych mikroelementów jest jeszcze większa. Chodząc po grysie, pobudzamy receptory umieszczone na stopach, co daje efekt akupresury

W kaskadzie i tężni płynie termalna solanka zabłocka. Solanka jodowo-bromowa to doskonałe źródło jodu. Sprzedawana jest w niewielkich opakowaniach w aptekach jako produkt leczniczy. Solanka spływając w tężni po witkach brzozowych, a w kaskadzie dodatkowo po kamieniach tworzy niewidoczny gołym okiem aerozol.

Połączenie tych wszystkich elementów powoduje, że nasz organizm podczas 50-minutowego seansu nie tylko relaksuje się, ale dostaje olbrzymią dawkę mikroelementów, mających niezwykle korzystny wpływ na zdrowie i samopoczucie.

Należy pamiętać, że:

Jod

jest odpowiedzialny za prawidłowe funkcjonowanie tarczycy, która zarządza naszą przemianą materii i reguluje wagę

Wapń

wzmacnia odporność naszego organizmu, łagodzi podrażnienia oraz reguluje funkcje układu krwionośnego

Magnez

to znany pierwiastek antystresowy

Sód

poprawia ukrwienie skóry

Potas

wpływa korzystnie na funkcje serca

Selen

spowalnia proces starzenia się skóry.

Tak bogate w pierwiastki powietrze wykorzystywane do seansów inhalacyjnych jest dodatkowym elementem uzupełniającym leczenie zalecone przez lekarza, wpływa na przyspieszenie procesu dochodzenia do zdrowia i sprawia, że nasz organizm odzyskuje ogólną równowagę.

Czyste, zjonizowane powietrze pozwala polepszyć kondycję zdrowotną i działa wspomagająco przy leczeniu wielu chorób.